2015 Mezuniyet Saç ve Elbise Modelleri

 

Yaz günlerinin yaklaşması ile birlikte, mezun olacak gen kızların heyecanları da artmaktadır. Bir yandan sınav endişesi yaşayıp bir yandan da mezuniyet balosu tercihleri yapmak zorunda kalan genç kızlarımız için çok güzel öneriler bulunuyor. Mezuniyet saç modelleri, yaşanan koşuşturmaca içerisinde önemle vurgulanmaktadır. Bazı genç kızlar saç modellerini önemsemeseler de, gecede en güzel görünmek isteyen her kız, titizlik ile saç modeli seçmelidir. Bunun olabilmesi için de ilk olarak mezuniyet elbisesi belirlenmelidir. Çünkü elbisenin formu, yaka biçimi, boyu ve dekoltesi saç şekli seçiminde büyük rol oynamaktadır. Mezuniyet saç modelleri 2015 kategorisinde genellikle doğal toplanmış topuzlar ve kısa bukleler yer alıyor. Örneğin sırtında derin bir dekolte bulunan elbise kullanacak genç kızlar, bu saç tercihlerini rahatlıkla kullanabilirler.

Mezuniyet elbise modelleri arasında yaka detayları da çok önemlidir. Çünkü göz teması yapıldıktan sonra kafa çevresi, karşıdaki kişinin rahatlıkla inceleyebileceği bir bölgedir. Bu yüzden boyunda kullanılan degaje yakalı kıyafetlerde uzun düz saçların kullanılması tercih edilmelidir. Aksi taktirde saçlarda bukle form kullanılırsa, görüntüde de kalabalık bir his meydana çıkacaktır. Çok uzun saça sahip genç kızlar için hazırlanan örnekler arasında yine topuk modelleri, iri bukleler ve örgüler yer alıyor. Eğer mezuniyet balosunun yapılacağı mekan sürekli hareket edilecek bir mekan olacaksa, kesinlikle düz fön kullanılmaması gerekir. Çünkü sürekli hareket terlemeye yol açarak saçların kabarmasına sebep olabilir. Bukleli saçlar tercih edilirse, yoğun hareket olduğundan bukleler kısa sürede açılma yapabilir. Bu yüzden yeni sezonda trend sayılan modellerden örgü saç modeli tercih edilmelidir. İşinin ehli kuaför tarafından hazırlanan örgü saçlar ile, hem daha şık hem de daha rahat bir gece geçirilebilir.

Üniversite mezuniyet saç modelleri seçimi yapılırken elbisenin boyuna da bakılması gerekir. Örneğin straplez ve uzun elbise modelleri, saçların açık kullanılabileceği modeller arasında yer alıyor. Su dalgaları ve bukleler, saçın en doğal, açık ve rahat kullanılabilecek örneklerindendir. Straplez elbise seçimi yapıp, gecede daha klasik bir görünüm kazanmak isteyen genç kızlar ise, sıkı topuz modelini tercih edebilirler. Bu senenin moda saç şekli olan kısa modelli saçlar da, straplez elbiselerle kullanıldığında muhteşem bir bütünlük ortaya çıkıyor.

Üniversite-Mezuniyet-Elbiseleri-2015

Hareketli ve çok renkli elbiseler tercih edildiği zaman daha sade saç modelleri seçilmelidir. Fırfırlı, çiçekli veya çok taşlı elbiseler için, taç olmayan topuzlu saçlar veya düz fönlenmiş saçlar doğru tercih olacaktır. Dağınık topuzlar ve iri bukleler genç kızları çok daha romantik gösteren saç modelleri arasında yer alıyor. Yine straplez elbise modeli, kısa ve uzun etekli, sade elbiselerde bu model rahatlıkla tercih edilebilir. Abiye model tercih eden genç kızların gösterişli olma isteği, krepe yapılmış kabarık saç modelleri ile bütünleştirilebilir. Elbise ve saç uyumunu birlikte kullanan genç kızlar, güzelliklerini kolayca ortaya koyabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir