DEFACTO ELBİSE MODELLERİ 2017

Doğru strateji ve buna bağlı projeler üreterek markaların çözüm ortağı olmaya çalışıyoruz.

Bu işe blog ile başlamıştınız. Blog devam ediyor mu peki?

Evet bir zamanlar tek başıma amatörce başladığım bloğum bugün alanlarında uzman yazarların ve editörlerin de katılımıyla, kadınların yaşamına değen her konuda kendilerine dair bir şeyler bulabilecekleri portala dönüştü. Uç ay önce yenilenen yüzüyle buseterim.com.tr şimdiden ayda 2 milyonun üzerinde görüntülenmeye sahip hale geldi. Bu platformun en önemli özelliği, hayata tamamen benim penceremden, “buse’ce” bakıyor olması.

Buse Terim’irı DeFacto ile iki sezondur süren birlikteliği, moda sektöründe yaptığı işlen ve bu sektöre bakış açısını konuştuk. Detaylar röportajımızda…

Buse Terim neler yapıyor?

En basit ifadeyle markalara dijital pazarlama konusunda farklı bir bakış açısı sunmaya çalışıyorum. BT Moda İletişim adlı bir ajansımız var. Ajans çatısı altında eğitimini aldığım moda pazarlama ve satın alma konusunda danışmanlık veriyorum.

Ayrıca ekibimle birlikte iletişim, sosyal medya, içerik üretimi, dijital pazarlama ve moda

Modanın yanı sıra hamilelikten çocuk bakımına, fitness’tan diyete, yemek ve tatlı tariflerinden dekorasyon, mekan ve kültür sanat önerilerine kadar bir kadının ilgisini çekebilecek hemen her konuda pek çok öneride bulunuyoruz.

Sürekli yeni bir şeyler mi yapmak istiyorsunuz?

Yeniliklere açık ve girişimci bir ruha sahibim. O yüzden New York’ta okurken moda pazarlama konusunu yeni yeni hayatımıza giren dijital dünya ile birleştirmek istedim. Ortaya çıkan iş modeliyle markalara, farklı konseptlerle özel projeler gerçekleştirmekten keyif alıyorum. İşim gereği yeni medya denilen dijital dünyada çıkan yenilikleri yakından takip edip, kullanmaya çalışıyorum. Yeni araçları moda dünyasına ve pazarlamasına nasıl entegre edebileceğimi araştırıyorum. Bu noktada markalar için sıra dışı ve yenilikçi projeler üretmek işimin en zevkli yanlarından biri.

DeFacto ile nasıl bir koleksiyon hazırladınız?

İlk koleksiyonda biraz 70’ler ruhu vardı Sonbahar

Kış koleksiyonu daha günlük hayatta tercih edilebilecek parçaların ağırlıkta olduğu bir koleksiyondu. Şimdi ise yaz güneşinin ışıltısını yansıtan ve günlük stili geceye taşıyabileceğiniz daha şık bir koleksiyon hazırladık. Çizgileri pek çok parçada görebileceksiniz. Koleksiyonun tümünde bir ışıltı hakim. Payetli şortlar ve mini etekleri tiril tiril bluz ve gömleklerle kombinledim. Koleksiyonda birçok elbise var: Püskül detaylı kruvaze elbiseler, omuzu açıkta bırakan hareketli elbiseler ve yerlere kadar uzanan fırfırlı elbiseler… Bomber ceketleri serin yaz geceleri için düşündüm. Renk paletini pembe, mavi, nar çiçeği gibi pastel tonlarda belirledim. Buse Terim for DeFacto koleksiyonunda sadece giysiler değil, hasır şapka, gümüş çanta, pudra babetler ve stilettolarda yer alıyor.

DEFACTO ELBİSE MODELLERİ 2017 _2.jpgDEFACTO ELBİSE MODELLERİ 2017 _17.jpgDEFACTO ELBİSE MODELLERİ 2017 _3.jpgDEFACTO ELBİSE MODELLERİ 2017 _15.jpgDEFACTO ELBİSE MODELLERİ 2017 _4.jpgDEFACTO ELBİSE MODELLERİ 2017 _21.jpgDEFACTO ELBİSE MODELLERİ 2017 _14.jpgDEFACTO ELBİSE MODELLERİ 2017 _6.jpgDEFACTO ELBİSE MODELLERİ 2017 _5.jpgDEFACTO ELBİSE MODELLERİ 2017 _11.jpgDEFACTO ELBİSE MODELLERİ 2017 _20.jpgDEFACTO ELBİSE MODELLERİ 2017 _26.jpgDEFACTO ELBİSE MODELLERİ 2017 _45.jpgDEFACTO ELBİSE MODELLERİ 2017 _50.jpgDEFACTO ELBİSE MODELLERİ 2017 _49.jpgDEFACTO ELBİSE MODELLERİ 2017 _48.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir