İyi Bir İlişki İçin 4 Altın Kural

Kadın erkek birliktelikleri nedense daha kısa ömürlü olmaya başladı, tahammülsüzlük, yaşam şartlarının ağırlığı, kadınların iş hayatına girerek, kendi başlarına yaşayacak kadar para kazanmaları hep bunda etken olarak görülüyor. İyi bir ilişki için, karşılıklı öz verinin şart olduğunu söylemekle başlayalım yazımıza, seven iki kişinin beraber paylaşımlarının önemli olması gerekir, ortak paydalarda buluşan çiftlerin ilişkileri de iyi gitmektedir. 4 altın kural halinde bu iyi işlikli çerçevesini sınırlamamak gerekir, zira her çiftin sıkıntısı başkadır.

Ancak güven, sadakat, sevgi ve sabır diyerek bu dörtlemeyi yapabiliriz yine de. Bu dörtlünün bir arada olduğu ilişkiler kolay yıpranmaz, kolay fire vermez. İyi bir ilişki, emek ister, öz veri ister, vericilik ister. Kavga sırasında aşağılayıcı ve küçük düşürücü sözlerden kaçınmak gerekir, tekrar yüzüne bakacağınız bir insanı kırmamak gerekir. Aslında işi bu 4 S kuralı gayet büyük bir güzellikleaçıkladı, yani neymiş bu 4 S, sevgi, sadakat, saygı ve sabır.

Sevginizi belli etmekten kaçınmayın lütfen, ilk adımı siz atın ziyan yok, böylece iyi bir ilişki için 4 altın kural uygulanmış olacak ve daha mutlu, daha sorunsuz ve uzun ömürlü birlikteliklerin temelleri atılmış olacaktır. Yalan söylemek de ilişkileri sarsan ve rayından çıkaran en büyük yanlıştır, siz, siz olun yalandan uzak durun.

iyi-bir-iliski-icin-4-altin-kural

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir