Bayan Ayakkabı Bot Modelleri

Hanımlar, her ne kadar alçak topuklu ayakkabıları giymekten hoşlansa da yine de topuklu ayakkabıları bakmadan geçemezler. 2013 yazında ve kışında düz veya minik topuklu ayakkabı modellerini görmüştük. Baharın gelmesi ile yüksek topuklu ayakkabı modası halen çizmeler ile devam etmektedir. Özellikle çivi ve zımba kullanılan ayakkabı modelleri ile kısa yumurta topuklu ayakkabı modelleri göze batanlar arasında yer almaktadır. Mağazaları alabildiğine süsleyen yüksek topuklu ayakkabı modelleri çeşit çeşit, renk renk hepside birbirinden güzeller. En çok tutulan modelleri arasında yer alan püskül aksesuarlı ve dökük olarak giyilen düz modellerdir.

2012 yılında Paris sokaklarında görülmeye başlayan yeni trend yüksek topuklu ayakkabılar, Türkiye’de büyük bir akım başlatacak gibi durmaktadır. Artık havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı şu son günlerde renkli ayakkabılar ile bir bütünlük sağlayarak daha bir beğeni toplayacaktır. Kadınlar ayaklarını giydikleri zaman rahat bir ortam sağlayan ve desenleri ile ayrı bir hava katan, cıvıl cıvıl, renga renk olarak tasarlanmış yüksek topuklu ayakkabılar, çiçekli desenli modelleri ise bir adım önde olacaklardır. Her ne kadar ayakları diğer ayakkabılara nazaran daha çok yorsa da, ağrı verse de bu tarz ayakkabıları, bayanların vazgeçemeyeceklerdir.

Bayan Çizme Bot Modelleri

Kış aylarının soğuk etkilerinden koruyan bayan çizme bot modelleri, bu seneye yine damgasını vuracak çeşitleri ile piyasada yerini almaya başladı. Bu çeşitler arasında rahatlığı benimseyen düztaban çizmeler oldukça popüler. Daha çok deri ve suni deriden tasarlanan düztaban çizmeler, aynı zaman da süet kumaşlarla da tasarlanabilmektedir. Süet kumaşlardan yapılan çizmeler, daha çok tokla ve benzeri aksesuarlar ile birlikte süslendirilmektedir.

Bunun dışında gizli platform adı verilen topuklu ayakkabılarda bir hayli popüler modeller arasında kalmaya devam ediyor. Özellikle topuklu çizmeler arasında moda unsuru haline gelen zımba, çivi ve tel aksesuarlar ile süslenen çizmeler, oldukça hareket kazandırılmış tasarımlar arasındadır.

Bununla birlikte, kış ayları için mutlaka herkesin bulundurması gereken ayakkabılar ise bot modelleridir. Klasik kauçuk tabanlı botların yanı sıra, ince topuklu ve önden bağcıklı bot modelleri de 2014 yılının en gözde tasarımları arasında. Dolayısı ile bayan çizme bot modelleri, her kesime ve her zevke uygun şekilde piyasada yerini almaya devam ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir