Yazlık Ayakkabı Modelleri

Cıvıl cıvıl bir yaza daha merhaba içimizi ısıtan bu mevsim bizi adeta mutlu olmaya itiyor. Havaların pozitif enerjisi ruhumuza yansırken yaşamaktan aldığımız keyif bir kat daha artıyor. Havaların bu denli ısınması bazen zor saatler geçirmemize sebep olsa da özellikle giyim kuşamdaki pozitif enerji bu olumsuzluğu adeta içine hapsediyor. Yaz denilince aklımıza elbet teki yazlık ayakkabı gelir. Çeşit çeşit renk renk model model tasarımlarla farklı kombinasyonlarınıza uygun birçok ayakkabı modelleri bulunmaktadır. Markaların yeni ürün pörtföyleri her yaştan insana hitap ederken özellikle genç ve orta yaş bayan ayakkabı çeşitlerinde birçok seçenek bulunurken renginden kumaşına tabanından topuğuna kadar yüzlerce göz alıcı model sizi bekliyor.

Beachlere özel modeller akşam gezmelerine özel modeller ve birçok farklı modellerin bulunduğu kataloglarda ayakkabı seçilirken artık kullanılacağı lokasyonunda ne denli önem arz ettiğini görüyoruz. Yani insanlarla akşamüstü beachten geldikten sonra aynı ayakkabıyla akşam mekânlara gitmek istemiyor. Bu kadar çeşitliliği nereden bulacağız diye sakın düşünmeyin ayakkabı konusundan birçok farklı seçenek bulunmasının yanında aynı yazlık ayakkabı modelleri birkaç firmada eş zamanlı olarak üretildiğinden size geniş bir seçenek yelpazesi açıyor. Ayakkabıda önemli olan nokta ayağınızın fizyolojik yapısına uygun olup olmadığıdır mesela taraklı bir ayağa sahipseniz ve sivri burunlu bir ayakkabı tercih ediyorsanız ayağınızda ağrılar hissedecek yürüyüşünüz zorlaşacak ve uzun vadede kalıcı hasarlara sebebiyet verebilecektir.

Bu yüzden ayakkabı alırken trend bir model olmasının yanında ayak sağlığınıza da hitap etmesi gerekir. Özellikle yazlık bir model seçerken ayakkabının iyi hava alması ayağınızı serin tutarak nemi absorbe etmesi çok önemli noktalardandır. Yoksa özellikle sıcak havanın ve nemin etkisiyle ayağınızda kötü kokular ve ya mantarlar oluşabilir. Bu bağlamda yazlık ayakkabı modelleri elbette ki firmalarında katkısıyla geliştirilmiş sağlık ve trendler göz önünde tutularak çok hoş modeller yaratılmıştır. Bu senenin trendleri arasında fıstık yeşil turuncu ve ya Hawaii palmiyeli baskılarda yine konfeksiyon sektörüyle paralel olarak yükseliş göstermekte sıcacık ve capcanlı bir yaz sizleri tüm enerjisiyle bekliyor!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir