Arnavutköy’deki Alexandra Kokteyl Bar

Alexandra gece hayatında takılan tayfayı ev rahatlığıyla buluşturuyor. Üstelik Arnavutköy’ün verdiği sahil kasabası hissi, sıcak havalarda mekanın yaz mevsiminde hip

Arnavutköy’deki Alexandra Kokteyl Bar, genç kitlesi ve etnik dekoruyla zamanı yakalıyor. Gece hayatında kokteyllerin yeri ayrıdır. Ancak son dönemde özellikle bu renkli içecekler için açılan mekanlar çok hip. Alexandra menüsüyle de bize hitap eden bir yer. Arkasında Galata Kitchen’ın şefi Bilal Mert var.

İyi falafel bulamayanlara müjde! Lübnan klasiği falafel için Rocca’ya geleceksiniz! mayıs ayında açılan mekan rahat ve enerjik atmosferi, şık dekoru ve alternatif lezzetleriyle ünlü.

Raffles’taki Rocca şehrin ortasında küçük bir Akdeniz turuna çıkarıyor. Executive Chef Omar Mosquera Maden’in önderliğinde Akdeniz Brasserie konseptiyle misafirlerini ağırlıyor. İtalyan mutfağından sebze çorbası Minestrone Romano, Mısır’dan Kuzu Muttabal favorilerimiz.

İstanbul Modern’de kaçırmamanız gereken bir koleksiyon sergisi var. ‘Sanatçı ve Zamanı’, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın “Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında” sözlerinden yola çıkıyor. Farklı coğrafyalardan sanatçılar varoluşu sorguluyor.

Vintage parçalarla modern mobilyaları bir araya getiren dekorasyonuyla mahallenin yeni barında, her çarşamba eski Türkçe şarkılar çalıyor.

Nişantaşı Atiye Sokak’ta günün her saati uğrayabileceğiniz, The House CafĞ’nin altında yer alan No Fish Today lokasyonunun konseptine uyum sağlıyor. Mekan günün her saati uğrayabileceğiniz bir yapıya sahip. The House Cafe’nin kurucularının imzasını taşıyan mekan onların yeni markası. Taze çekilmiş kahve ya da ev yapımı hamur işleri, sandviçler, atıştırmalıklar, sucuk ekmek ile tok bir kahvaltı, gün içinde sokakların yorgunluğunu atacağınız

bir durak… Günün temposunda kendinizi her zaman dinç hissetmenizi sağlayacak en önemli nokta ise her şeyin en doğal sunumla önünüze gelmesi. Evde kendi başınıza hazırladığınız ya da annenizin el çabukluğu hissini veren sunumlar gevşemek için hemen havaya sokuyor.

Arnavutköy'deki Alexandra Kokteyl Bar_0.jpgArnavutköy'deki Alexandra Kokteyl Bar_2.jpgArnavutköy'deki Alexandra Kokteyl Bar_1.jpgArnavutköy'deki Alexandra Kokteyl Bar_3.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir