Evde hazırlayabileceğiniz bebek maması tarifleri

Tavuklu mama
(4 aylık bebeklere) 100120 gr süte 5 gr un ve bir dilim limon kabuğu katılıp, 1015
Meyveli yoğurt
(6 aylık bebeklere) Ezilmiş yarım elma ya da muz, 50 gr yoğurtla karıştırılır (tatlıdan hoşlanan
çocuklarınkine bir tatlı kaşığı şeker rılabilir).
dakika pişirilir. Ateşten alınıp bir kenarda ılındırıldıktan sonra, haşlanmış ve iyice ezilmiş tavuğun göğüs etinden 100 gr ve bir tatlı kaşığı yumurta sarısı eklenir.
Yumurtalı çorba
(5 aylık bebeklere) Yarım litre suda 150 gr yağsız dana eti haşlanır; soyulmuş bir patates de kaynayan suya atılıp, et iyice dağılır hale gelene kadar pişirilir. İçine biraz irmik konduktan sonra 2025 dakika daha pişirilir. Bir
kenarda biraz soğuttuktan sonra patates çatalla ezilir; bir tatlı kaşığı çiğ yumurta sarısı eklenir.
Peynirli sebze maması
300 gr sebze çorbası hazırlanır. 30 gr irmik eklenip karıştırılarak 25 dakika normal ateşte pişirilir. Bir kenarda soğumaya bırakıldıktan sonra, çorba için kullanılan iki tatlı kaşığı lor peyniri, ince ince rendelenmiş 2 tatlı kaşığı dil ya da çerkez peyniri ve bir tatlı kaşığı zeytinyağı ilave
Yumurtalı ve etli çorba
(5 aylık bebeklere) Hafif tuzlu 1 litre suya soyulmuş bir patates
Meyveyle küçük bir kahvaltı
(6 aylık bebeklere) Yarım bardak süt, bir elma, yarım muz, iki bisküi,karıştırıcıda (mikser) çırpılır; ya da meyveler rendelenip, sütle ıslatılan bisküiler çatalla ezilerek süte katılır.
ile biriki kereviz yaprağı konur. Su yarı yarıya azalana kadar kaynatılır. Bir çorba kaşığı galeta unu eklenip, 10 dakika daha pişirilir. Bir kenarda soğumaya bırakıldıktan sonra, çok ince kıyılmış yağsız et ile bir tatlı kaşığı yumurta sarısı eklenir.
Katı yiyeceklerle ilk karşılaşma atlatıldıktan sonra, bebeğe tadından hoşlanacağı şeyler hazırlamak, sütten kesilmesini kolayca atlatılan bir dönem haline getirebilir.

Bebekler için çorba ve mama tarifleri : Bebek beslenmesi 2KModa

Evde hazırlayabileceğiniz bebek maması tarifleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir