2014 Yılının Yaz Çanta Modelleri

Kıyafetlerimizi tamamlayan aksesuarların başında çantalar gelir. Çantaları her ne kadar aksesuar olarak düşünsek de gün içinde en çok ihtiyaç duyduğumuz eşyalardan biridir. Çünkü bayanlar dışarı çıkarken, işe giderken, alışverişe giderken bazı özel eşyalarını yanlarına almak isterler ve bu eşyaları çantalarına koyarlar. Kimliklerini, banka kartlarını, para cüzdanlarını, makyaj malzemeleri ve saç fırçası, ayna gibi eşyalarını çantalarına koyup gerektiğinde kolayca kullanabilirler. Çanta hem ihtiyaç olarak hem de aksesuar olarak bütün bayanlar için vazgeçilmez bir eşyadır.

Sürekli yanımızda taşıdığımız çantalar da modadan etkilenmektedir. Her yıl çantalarda da yeni tasarımlar ve yeni renkler görmekteyiz. 2014 çanta modelleri de tasarımları ve renkleri ile hayranlık uyandırıyor. Çanta alırken öncelikle giyim tarzımızı ve hangi kıyafetlerle kullanacağımızı düşünmemiz gerekiyor. Spor ya da klasik veya modern tasarımlı çantalar kıyafetlerimizle uyumlu olmalı.

Bu yılın çanta modasında çok farklı tasarımlar ve renk çeşitliliği görüyoruz. Büyük boyutlu çantalar, küçük cüzdan tipi çantalar, sırt çantaları, el çantaları, spor veya klasik çantalar farklı renklerle, farklı desenlerle oldukça şık görünüyorlar. Büyük boyutlu çantaları daha çok alışverişe giderken, piknik türü gezmeye giderken daha çok tercih ediyoruz. Günlük kullanım amaçlı çantalarda bu yıl pembe, bordo, yeşil, mavi gibi renkler çok kullanılırken, çiçek desenlerini, grafik baskıları, hayvan desenlerini de çantalarda çok göreceğiz.

Püskül modası ise bu yıl çantalarda da kendini gösteriyor. Spor kıyafetlerimizle püsküllü çantalar çok şık duruyor. Modern tasarımlı çantalar özellikle gençler tarafından çok beğeniliyor. Günlük kullandığımız çantalar düğün, nişan, davet gibi özel günlerde kullanılmaz. Genellikle şık abiye kıyafetlerle uyumlu daha parıltılı, daha şık tasarımlı çantalar tercih edilir. Abiye çanta modellerinde de bu yıl siyah ve beyaz başta olmak üzere her renk kullanılmıştır.

Plaj çantaları ise yüne hasır ve keten malzeme kullanılarak ve büyük boy olarak tasarlanmış. Ancak 2014 yılında çanta deyince tek bir tasarım tek bir renk ön planda değil. Birbirinden güzel ve çeşitli renkler ve tasarımlar her giyim tarzımızla uyumlu çanta modellerini ortaya çıkarmıştır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir