Balık Etli Bayanlara Yakışan Etek Modelleri

Balıketli vücut yapısı Türk insanının özellikleri arasında yer almaktadır. bu vücut yapısı için giyim özellikleri de genellikle büyük sıkıntılar yaratmaktadır. Bayanlar için önemli giyim ayrıntılarından olan etekler ise balıketli bayanların en çok sorun yaşadıkları alanlardır. Balıketli bayanlara yakışan etek modelleri ise kısıtlı bir alana sahiptir. Balıketli bayanlar genellikle geniş kalça yapısına sahip oldukları için renk seçimlerine önem vermeleri gerekir.

Fazla açık tonlamalara gidilmemesi gerekir. Açık tonlar sizi olduğunuzdan daha şişman gösterecektir. Yazın en çok tercih edilen renkler genellikle açık renklerdir. Balıketli bayanlarda yine yazın bu renklerden vazgeçmek istemiyorlarsa karamel ve bej renklerini tercih etmelilerdir. Balık etlilere yakışan etek modelleri genellikle koyu renklerde olmalıdır.

Balıketli vücut tipinde bayanlar için etek modelleri, genellikle yanlardan olabildiğince düz inen modeller tercih edilmelidir. Kalça kısımlarındaki yoğunluğu azaltmak için eteklerin yan taraflarına dikkat çekici cepler yaparak kalçaların yukarı doğru çekilmesini sağlamak gerekir. Balık etli vücuda sahip olan bayanlarda etek modelleri belin kalın görüntüsün de ortadan kaldıracaktır.

Kalın kemerler ile kombin edildiği zaman belin bu görüntüsü de ortadan kalkacaktır. Balık etli bayanlar için etek boyları ise dizin tam hizasında biten etekler tercih edilmesi gerekir. Bu onların bacaklarının daha zayıf görünmesini sağlayacağı gibi aşırı olmayan fakat kötü görünen kilolarını saklayacaktır. Daha uzun modeller tercih edilecek olursa, ayak bileğine kadar olan modeller tercih edilmelidir. Fakat mutlaka topuklu ayakkabı ile birlikte giyilmelidir.

Balık etli bayanlara yakışan etekler, çok renkli ve desenli etekler olmamalıdır. Desenli etekler çoğunlukla iki beden büyük gösteren modellerdir. Daha sade ve koyu tonlamalar tercih edilmelidir. Aynı zamanda tek renk seçimi ideal bir seçim olacaktır. Balıketli bayanlara etek modelleri desen konusunda birkaç küçük ayrıntıya izin vermiştir.

Çizgili, ufak ve payetli kumaşlar tercih edilirse bu desenler herhangi bir sorun çıkarmayacaktır. Balıketli olup kalçanızı daha iyi göstermek istiyorsanız, parlak kumaşlar ve tek renk dar kesimler tercih edilmelidir. Balıketli bayanların kaçınması gereken bir etek modeli ise balon eteklerdir. Bunların dışında asimetrik kesimlere sahip olan etekler tercih edilmelidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir