Geniş basenli bayanlara etek modelleri

Belden aşağı şekilde tasarlanan giysi çeşidi olan etekler hayatımızın her yerinde karşımıza çıkmaktadır. Genellikle bayanlar tarafından kullanımı olan etekler rahatlık açısından gerçekten önemli bir yer kaplamaktadır. Uzun, kısa, dar, geniş, pileli, düz olarak birçok çeşidi vardır. Üreticiler bu şekilde birçok çeşitle karşımıza etek modelleri çıkarmaktadır. Etek, kadının zarafetini gösteren şıklığına şıklık katan bir giysidir.

İnsanların her kesimi tarafından kullanılan etekler genel olarak geniş basenli bayanlar tarafından ilgi görmektedir. İlginin kaynağı ise kesim ve dikimleriyle basenleri daha ince ve toplu göstermesindedir. Tabi ki sadece zorunluluktan değil sevildiği için tercih edilmesi de etkin sebeptir. Ama tabi ki kim kendini iri ve kaba gösteren bir kıyafet tercih eder ki?

Tercihler son dönemlerde yakışandan çok modaya uygun olduğu için pek fazla önem verilmiyor. Tabi ki biz Türk kadınlarının en büyük derdi dendiğinde geniş basen akıllara gelir. Gerçekten halkımızın kadınları bu görünüşleri ile dikkat çekmektedir. Peki, hal bu olunca nasıl giysiler tercih edilmelidir? Geniş basenli bayanlara etek modelleri için yardımcı olayım.

Tek parça halinde olan etekler ile daha uzun ve şık bir görünümü yakalayabilirsiniz. Tek renk etekler ile yapılan kombinler sizi daha fit gösterecektir. Lakin tüm kıyafetlerinizi baştan aşağı ekru, açık mavi tarzı renklerden oluşan bir şekilde kombinlemeyin. Koyu renk etekleriniz ile açık renk üst giyim ürünlerini tercih edin. Korsaj etekleri giymeyi bırakın.

Geniş bedenlerde genel olarak korsajlar kullanılır. Unutulmamalıdır ki, enine olan kesimler o bölgeyi daha geniş gösterir. Pilesiz  etekler kullanılıp ya da çan şekil ürünleri tercih edebilirsiniz. Seçimlerinizi belden pileli ve pantolonlar yönünde kullanmayınız. Günümüzde yüksek belli tasarımlar ilgi görse de eğer geniş basenlere sahipseniz bundan vazgeçmelisiniz.

Aşırı bol olan pantolon ve etekleri kullanmayın. Bu pantolonlar görünüşünüzü daha da iri gösterecektir. Safari şekil olarak üretimi artan bir o kadar da tüketimi olan ürünlerin yan kısımlarındaki geniş cepler sizi geniş göstereceğinden kullanmamanızı öneririm.  Önerilerimi dikkate alırsanız daha hoş bir görünüm ile kendi stilinizi bilinçli şekilde gerçekleşirebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir