Orta boylulara yakışan etek modelleri

Orta boya sahip kadınlar için etek modelleri mini eteklerden oluştuğu zaman mutlaka çizme veya topuklu ayakkabılar ile kombin edilmelidir. Aynı zamanda kadınlar için vazgeçilmez bir öğe olan kemerler ise mutlaka kullanılması gereken aksesuarlar arasında yer alır. Kemerler ile kombin edildiği zaman orta boya sahip olup kalın belli olan bayanların daha zarif görünmesine yol açacaktır.

Orta boya sahip hanımlara uygun etek modelleri arasında diz hizasında olan etekler de tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise giyilen ayakkabılar ile mükemmel bir görünüm sağlanmasıdır. Tercih edilen ayakkabı çeşitleri gerek topuklu gerek babet ayakkabılar ile oluşturulabilirler. Her bayana etek yakışmaktadır. Ancak kendi vücut tipine hangi etek boyunun uygun olduğunu mutlaka öğrenmek gerekir.

Orta boylulara yakışan etekler genellikle kısa boylara sahip olsa da uzun etekler de tercih edilebilir. Günümüz modası olan uzun etekler ile daha şık bir görüntü yakalanabilir. Ancak bunun için önemli bir şart gerekecektir. Giyilecek olan eteklerin mutlaka topuklu bir ayakkabı ile tercih edilmesi gerekir. Bunun nedeni ise uzun etekler orta boylu hanımlarda biraz yere yakın olacaktır.

Bu ise kötü bir görünüme yol açacağı için topuklu ayakkabılar her zaman tercih nedeni olmalıdır. Orta boya sahip kadınlara etek modelleri renk konusunda çeşitlilik gösteriyor. İstenilen renk çeşidini giyebilecek olan bayanlar mevsime uygun kumaş ve renk seçimlerini kendi ten uyumlarına göre yapacaklardır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir