2015 Gelinlik Modası

Her genç kızın hayatında unutamayacağı günlerden biri de düğün günü olacaktır. Hayatının bu dönüm gününde tüm gelin adaylarının hayalinde masal gibi unutulmaz bir düğün organizasyonu vardır. Ayrıca gelin adayı bu organizasyonda kendisini prenses gibi hissedeceği bir gelinlik giymeyi arzu edecektir. Modacılar da gelin adaylarına bu güzel duyguları yaşatacak muhteşem gelinlik modelleri tasarlamakta ve her yıl gelinlik modasına yenilikler getirmektedir. 2015 gelinlik modası ve öne çıkan trendlerini moda sayfalarında ve vitrinlerde görmeye başladık.

Yüzyıllardır gelinli rengi masumiyetin ve romantizmin simgesi olarak beyaz olmuştur. Beyaz ve tonları yeni yılın gelinlik modasında da vazgeçilmez bir renktir. Ancak yeni yılda renkli gelinlik modelleri de bir yenilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Farklılığı sevenler için çok şık renkli gelinlik modellerini bu yıl mağazalarda daha çok göreceğiz. Ama en çok tercih edilen yine beyaz ve tonları olacaktır. Bu yıl dekolteler her zamankinden daha çok tercih ediliyor. Sırt ve göğüs dekolteli gelinlikler sırt ve göğüs güzelliğine güvenenlerin vazgeçilmezi olacaktır. Çapraz askılı sırt dekoltesi, derin v yaka sırt dekoltesi geline asil bir görüntü verecektir.

Dantel askılı ve straplez gelinlik modelleri de bu yıl çok görülecek. Bu yılın gelinliklerinde uzun etek modeller de kısa etek modeller de bulunuyor. Prenses modelleri, kabarık etekler, dar kesim etekler, balık etekler, volanlı etekler, eteklerde uzun kuyruklar her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitler arasında yer alıyor. Bu yılın en öne çıkan modası danteller ve tüller oluyor. Dantel bütün gelinlik modellerinde kullanılmış. Yaka ve kollarda, askılarda ve eteklerde bile dantel görüyoruz. Dantel gelinliğin şıklığını daha da güçlendiriyor.

El işi işlemeler ve taşlar da bu yılın gelinlik aksesuarları olarak karşımıza çıkıyor. Bu yılın gelinliklerinde bu detaylar öne çıksa da gelinlik seçmek yine de kolay olmayacaktır. Çünkü hem moda olacak ve hem de sizi çok şık yapacak bir gelinlik seçmeniz gerekiyor. Bunun için önce tarzınızı ve vücut tipinizi göz önüne almalısınız. Zayıf, kilolu, uzun ve kısa boylu olmanız, düğünün nerede yapılacağı gelinlik seçiminde düşünülmesi gereken konulardır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir