Ayak kokusundan kurtulmanın yolları

 

Ayak kokusu insanların asla hoşlanmadığı ağır bir kokudur, ayağımızdaki ter bezleri sodyum klorürlerin salgılarıyla ortaya çıkan koku bizi ve etrafımızdakileri rahatsız ederek hoş olmayan durumlara sebebiyet vermektedir. Ayak kokusundan kurtulmanın yolları arasında öncelikle ayağı sürekli yıkayarak temiz tutmak gelir.

Bunun yanında kurtulma yolları olarak başlıca sayabileceğimiz yöntemlerden bazıları şunlardır; pudra ile ovmak ayak kokusunda karşı iyi bir çözümdür. Ayak kokusundan kurtulma konusunda yine ayakkabıları havalandırmak etkili çözümlerden birisi olarak karşımıza çıkar.

Stres ayak konusu kokusundaki önemli bir etmendir vücudu kontrol eden hormonlar üreterek salgıları artırır stresten uzak durmaya çalışın. Bunun yanında ayaklarınızı tuzlu suyla ovmakta kurtulma yolları arasında sayılabilir.

Tıbbi bir tedaviye başlamadan önce bu yazımızı gözden geçirerek durumu kendi çabanızla çözebilirsiniz. Eğer bir ortama girdiğinizde ayakkabınızı çıkarmak sizin için çok zor bir karar ise hemen harekete geçin ve önerilerimizi değerlendirin sağlıklı bir yaşam sizi bekliyor. Sosyal hayatınızı etkileyen bu konuyu basit yöntemlerle çözün bu arada ayaklara kına yakmak kokuyu tamamen ortadan kaldırır.

AYAK BANYOLARI
Ayaklarınız güçlü ama esnek olma, ağırlığınızı taşıma ve yürürken kaldıraç İşlevi görmek üzere tasarlanmışlardır Ayakların vücudun güzel, seksi bir parçası olduğunu düşünen pek az kişi vardır. Bende pek çoğunuzun ayaklarını gösterme yerine saklama eğiliminde olduğunuz düşüncesi hakimdir!

Bir estetikçi olarak, müşterilerden ayaklan ile ilgili pek çok şikayet dinledim: “Devamlı acıyorlar.” “Nasırlarım çok kalın, onları bıçakla kesebiliyorum.” “Tırnaklarım ince, kalın ve çirkin hal alıyor.” “Devamlı ayak kokusu ile savaşıyorum.” problemlerin pek çoğu kolaylıkla giderilebilir.

Genellikle önemli bir soru sorarak başlarım: Ne tip ayakkabı giyersiniz? Pek çok kadının ayakkabıları rahatlık için değil tamameı moda için tasarlanmıştır. Sivri uçlu, yüksek topuklu, çok dar ve sıklıkla çok küçüktürler. Pek çok erkeğin ayakkabıları en azından düz, ve makul oranlarda rahattır. Uygunsuz ayakkabılar bir ayak problemleri yığınına neden olabilir. Düzgün uyan, çekici, “makul ayakkabılar satın almanın kronik ağrı ve yorgunluk problemlerini çözeceğini göreceksiniz. Ayak kokusu doğal lifli çoraplar ve nefes alan ayakkabılar giymekle genellikle düzeltilebilir.

Eğer iltihap, çekiç parmak, taban çökmesi, aşırı ter ve koku gibi diğer ayak problemleriniz de varsa, ayak düzensizlikleri özerine uzman olan bir podiatriste (ayak hastalıkları uzmanı) görünün.

Arada ayaklarınızı yorgun, kaba, kaşıntılı, kuru, kalınlaşmış, suistimal edilmiş, ihmal edilmiş ve kokulu ayakların rahatlığı için düzenlenmiş olan aşağıdaki tarifler ile tedavi edin. Bu tariflerin pek çoğu ayak küveti kullanımını gerektirir. Bu işe yarayacak bir şeyi ucuza temin etmek mümkündür. Küçük plastik leğenler bu işi çok iyi görürler.
Özel ip uçlan: Ayak silindirleri banyo malzemesi satıcıları ve sağlıklı gıda satıcılarında bulunur. Bunlar ağrıyan, yorgun, gergin ayakları rahatlatmak için harikadırlar. Ben her iki ucunda da çıkıntıları olan tahta silindirleri severim. Onlar düzlerden daha iyi uyarırlar! Ayak masajı, ne büyük lüks! Sevdiklerinizin temiz ayaklarına Hindistan cevizi, Hint, üzüm çekirdeği veya gözde yağınız ve birkaç damla gözde esans yağınız ile masaj yapın. Sonra da o size yapsın. “Ayak dostunuz” ile birlikte geçirilecek müthiş bir gece!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir