Beyaz Tenlilere Makyaj Önerileri

Eğer beyaz tenliyseniz cilt bakımınıza çok daha fazla özen göstermeniz gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü beyaz tende akne, sivilce ve leke gibi sorunlar çok daha fazla göze batar. Doğru ürünler ile cilt bakımınızı yaptıktan ve sağlıklı bir alt yapı oluşturduktan sonra beyaz tenlilere makyaj önerileri ile ilgili yazılardan yardım alarak siz de oldukça etkileyici bir görünüme kavuşabilirsiniz. Beyaz tenli bayanlar için özellikle göz makyajında sade renklere yönelmelisiniz. Mavi ve yeşil tonlardan uzak durarak gri ve kahve tonlara daha fazla ağırlık vermeye özen gösterin.

Beyaz tenliler için genel yüz makyajında doğru pudra seçimi de oldukça önemlidir. Ten renginin en fazla bir ton açığı olan pudra ile kusurları kapatabilir ve diğer makyaj ürünlerinin çok daha etkileyici görünmesini sağlayabilirsiniz. Allık konusunda abartıya kaçmadan soft pembe tonlarından karar kılmanız oldukça isabetli bir seçimdir.

Beyaz tenli kadınlarda ruj seçimi esmer tenli bayanlara göre biraz daha kısıtlı aralıkta renk seçeneği barındırır. Ancak yine de parlak olmayan bir kırmızı, pamuk şekeri pembesi ve yumuşak tonlarda bir kahverengi beyaz tenli kadınların dudaklarına oldukça uygun birer seçimdir.

Beyaz tenlilerin makyajında dikkat edilmesi gereken ilk kuralık yüzü soluk bir görünümden kurtarıp taze ve daha enerjik bir hale dönüştürmektir. Beyaz tenlilerin en şanslı olduğu alan ise saç renginde ortaya çıkar. Bu cilt tipine özellikle siyah saçın çok harika duracağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir