Bu Yaz Greyfurt Diyeti ile zayıflayın

Bu Yaz Greyfurt Diyeti ile zayıflayın

Yaz geldi! Tshrtlerin ortaya çıkmasından sonra dar kapriler shortlar pantolonlarda raflardaki yerini aldı. Artık kilo problemimiz bir kat  daha ortaya çıkarak rahatsız edici bir hal almaya başladı. Peki bütün bunlar bir sorun mu? Elbetteki hayır! Kandaki insülin hormonunu baskılayarak açlığı yok eden greyfurt diyeti bir ışık gibi doğuyor.

Bu yaz zayıflayın istediğiniz kıyafete girebilmenin tadını çıkarın! Sebze ve meyve alımını düşürerek yag bakımından zengin olan etin yanında greyfurt tüketilmesi ile uygulanan yaz greyfurt diyeti fazla kilolarınıza çözüm olarak geliyor.

Günde 300 ml  alınarak her diyetle uygulanabilir durmayın greyfurt diyeti ile zayıflayın greyfurt diyetinde beş ana ögün vardır yag alımı serbest fakat şeker kullanılması yasaktır.

Bunun yanında sizi aç bırakan diyetlerle greyfurt diyeti yapmanız önerilmez temel mantıkta et ve greyfurt vardır. Fazla kilo problemi olanlar için müthiş çözüm daha ne duruyorsunuz! Bu yaz greyfurt diyeti ile zayıflayın zayıflığın tadına varın.

Daha çok nasıl açık havada olabileceğiniz, hareket edebi leceğiniz, nefes alabileceğiniz ve doğa ile bütünleşebileceğiniz konusunda bazı fikirlerimi sizinle paylaşmak istiyorum:

Yeni yerlere yürüyün. Yakınlarınızda bulunan ancak hiç ziyaret etmediğiniz parkları keşfedin. Yavaş yürüyün, hızlı yürüyün ama mutlaka etrafınızdaki dünya ile bağlantıya geçin. Doğal hayatın izlerini fark etmeye çalışın. Kuşlar? Bulutlar? Ağaçlar? Çiçekler?

Bisikletinizi çıkarın ve mahallenizde dolaşmaya çıkın. Yürüyerek gidemediğinizden keşfedemediğiniz bölgeleri keşfetmeye çalışın.

Bisikletinize bir sepet takın ve akşam yemeği için markete alışverişe bisikletinizle gidin. Evinize sepetinizde bir baget ekmeği ile dönerken ne denli Fransız bir görüntü sergileyeceğinizi düşünün!

Avlunuzda, balkonunuzda veya terasınızda geniş kutular içinde bahçecilik yapabileceğiniz alanlar yaratın. Domates, biber, patlıcan, fasulye ve yeşil salata yetiştirmeyi deneyin. Sizin bölgenizde yetişebilecek diğer meyve veya sebzelerin neler olabileceğini araştırın. İpucumuz marketlerde genelde görmeye alışık olduğunuz sebze ve meyveleri yetiştirmeye çalışmaktır.

Baharat olabilecek otlar yetiştirin. Küçük bir baharat otları ya da çay bahçesi düzenlemek ve her gün ilgilenmek, size sunacağı estetik ve farklı güzel kokular sayesinde doğa ile bütünleşmenize destek olacak ve kafanızdaki diğer sorumluluklardan uzaklaşmanızı sağlayacaktır.

Çocuklarınızı dışarı sürükleyin. Onlara bilgisayar oyunlarından ya da TV’den uzak durmalarını öğütleyin. Onları yakın ormanlara, parklara, sahillere, göllere götürmek için günlük geziler düzenleyin. Şikâyet etmeye başlamaları, onların bu tür aktivitelere yeterince zaman ayırmadıklarının göstergesidir.

Çünkü doğal yapılarında gelişim gösterdiklerinde çocuklar bu tür yerlerde vakit geçirmekten büyük zevk alırlar. Jane Austen’ın da dediği gibi: “Küçük yaşlarda doğa ile iç içe olma fırsatı yakalamamış kişilere acımak gerekir.” Akdenizli çocuklar bu fırsatı çok sık olarak yakalarlar. Sizin çocuklarınızın da bunu hak ettiğini düşünmüyor musunuz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir