Suda Egzersizle Kolayca Zayıflayın

Tüm kasları çalıştıran en etkili egzersiz yöntemi kuşkusuz yüzmedir. Ayrıca yüzme dışında suda yapacağınız egzersizlerle bir hafta gibi kısa bir sürede vücudunuzun daha sıkılaştığını ve kilo kaybetmeye başladığınızı da göreceksiniz. Suda egzersizle kolayca zayıflayın ve sağlıklı fit bir bedene kavuşmanın keyfini yaşayın.

İlk egzersiz kolları çalıştırıyor. Yere basılı vaziyette sırtınız dik bir şekilde ellerinizi dirseklerinizi açık bir şekilde omuzlarınıza koyun. Kolları aşağı yukarı birkaç kez hareket ettirdikten sonra eğilerek sol kolunuzu sağ dizinize değdirmeye çalışın. Tersini de uygulayarak bu egzersizi tamamlayabilirsiniz. Suda yapılan egzersizler arasında en eğlenceli ve kolayı karın egzersizidir. Ellerinizi kenetleyerek suyun karnınıza doğru çekip oluşan basıncı hissetmeye çalışın.

Suda yapılan göğüs egzersizine göre kolları geniş açarak bir bacağınızı ileri kaldırmak ve dengeyi sağlamak için öne doğru hafifçe eğilmek gerekiyor. Bu şekilde ileriye doğru yürüyün ve kollarınızı mümkün olduğu kadar gergin tutun. Yere basılı durumda bir bacağınız sabitken diğer bacağınızı gererek yana açmak ve dengeyi bozmadan aşağı yukarı hareket ettirmek kalçaları çalıştırır. Suda yapılan egzersizlerin etkisini arttırmak için omuzların suyun içinde olması önemlidir. Ayrıca hareketleri tekrar etme sayınız ve ritim de etkiyi arttıracaktır. Verilen her harekete ayakta başlayıp su içinde beş dakika kadar koşmak da yararlı bir uygulamadır. Hem eğlenceli hem de etkili su egzersizleri sayesinde kolayca kilo vereceğinizi göreceksiniz.

havuzda_yapilabilecek_en_etkili_egzersizler_1

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir