2014 Kış Modası ve 2014-ilkbahar Yaz Trendleri

Geride bıraktığımız ocak ayında yaklaşan sıcak günlerin ilk müjdesini, çeşitli otellerde ve parkurlarda düzenlenen moda defileleri verdi. Dışarıdaki soğuklar insanın içini dondururken mankenlerin sunmuş olduğu elbise trendleri içlerimizi sımsıcak tutmaya yetti de artı bile. 2014 ilkbahar ve yaz aylarının moda akımları, talihli hanımların yüreğini ısıtıyor. Bu modayı sizlere kısaca şöyle özetleyelim. Sadeliğin ve gündelik yaşamın gereklerine yanıt veren bir moda akımı geliyor. Şimdiden güneşin sıcak renklerini müjdeleyen, uygulanması kolay bir moda. Geçtiğimiz sezon kullanılan pastel renkleri bu senede hız kesmeyerek değişik stillerde hazırlanan ve modacılar tarafından tasarlanan elbiselerde boy göstermektedirler.

2014 Sonbahar ve kış sezonuna ait ürünler yavaş yavaş raflardaki yerlerinden kalkarak yerini içimizi ısıtacak şekilde tasarlanan ilkbahar yaz trendlerine yer vermektedirler. Şimdiden birçok alışveriş merkezlerinde yer alan bu ürünler için güneşin sıcak renklerine selam diyebiliriz. Birçok firma tarafından bu sene ağırlıklı olarak mavi, gri renklerini kullandığını yapılan defilelerde görmekteyiz.

2014 Kış Modası

Kış aylarının getirmiş olduğu soğuklardan korunmak adına, boğazlı kazaklar 2014’ün yeni trendleri arasına tekrar girmeye başladı. Boğazlı kazakların yanı sıra, süveterlerde de uzun boğazlar bu senenin modası olmayı başardı. Aynı zaman da renkli şalların ve pançoların da popüler olduğu bu senede, renkli tayt modelleri de moda dünyasında yer almaya devam ediyor.

Yarasa kollu kazakların moda olduğu 2014 yılında, kayık yakalı bluzlar da yeni trendler arasında. Bunun yanı sıra, özellikle botlarda ve kazaklarda tasarlanan metal zımba ve dikenler de, en çok tercih edilen modeller arasına girmeye devam ediyor. Şarap rengi ve kahverenginin yoğunlukta olduğu giyim kategorilerinde, tüylü ve ipli elbiseler de oldukça ilgi çekici görünüyor. Sıra dışı giyinmeyi tercih eden kesimler için ise; kareli tünlü şortlar bu sene oldukça göz alıcı modeller arasında. Renkli külotlu çorapların üstüne giyilen diz üstü şortlar, platform topuklu ayakkabılar ile kombin edilebilmektedir. Platform topuklu ayakkabıların ön ve arka kısımlarına işlenen ışıltılı pullar da, en çok sevilen ayakkabılar arasında kalmayı başardı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir