BURCU TOGAY Moeva London Tasarımcısı

Burcu’yu üç kişi birlikte kurdukları Moeva markasının güzel tasarımcısı olarak tanıyoruz. Mayo ve bikinilerin tasarımları onun maharetli ellerinden çıkıyor, çiziminden üretimine kadar her şeyle tek tek ilgileniyor. Mayoları o kadar ilgimi çekiyordu ki, stilini de mercek altına almak istedim.

Sence iyi giyinmek tam olarak nedir? insanın kendi vücudunu tanıyarak, doğru tercihler yapmasıdır. Belli bir tarza veya modaya ait olma zorunluluğu hissetmeden, kendisini en iyi ifade eden parçaları doğru birleştirmesidir. Senin için giyinmek ve alışveriş kaçıncı sırada geliyor?

Benim sade ve minimal olarak tarif edebileceğim bir tarzım var. Aldığım tek bir parçayla rahatlıkla farklı kombinler yapabiliyorum. Bu sebeple sene içinde sık sık değil az ve öz alışveriş yapmayı tercih ediyorum.

Alışveriş yaparken elin en çok nelere gidiyor? Bütün gardırobum siyah, beyaz ve nude’dan oluşuyor. Alışveriş yaparken istemdışı bu renklere yöneliyorum. Sezonun hit renklerinden birkaç parça ediniyorum. Bu sezon için favorim koyu yeşil ve bordo mesela. Bunun haricinde ceket en sevdiğim parça. Oversized, biker veya blazer fark etmez, beğendiğim bir model bulduğumda kendimi biranda kasada bulabiliyorum. Onun dışında büyük yüzüklere olan düşkünlüğümle tanındığımı söylemeliyim.

Sonbahar/Kış Koleksiyonu geometrik, soyut ve minimalist şekillerden yola çıkarak modem sanat ve mimariden beslendi. Bu formlar markanın genel DNA’sında var zaten. 3K: Knitss ürünleri nerelerde tüketiciyle buluşuyor? Online satış var mı?

DB: Knitss şu anda Amerika, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İsviçre, Lübnan, Hong Kong ve Arjantin’de lüks butiklerde ve önde gelen premium zincir mağazalarda bulunuyor. Türkiye’de de Beymen mağazalarında kış sezonuyla birlikte satışa sunuluyor. 2017 İlkbahar/Yaz koleksiyonumuzla da online satışa başlıyoruz.

3K: Yakın gelecekte Knitss’le ilgili paylaşabileceğiniz güzel bir haber var mı?

DB: Var ama şimdilik sadece şunu söyleyebilirim ki, yakın gelecekte yine triko ağırlıklı olmak üzere, farklı ürün gruplan oluşturup müşterilerimizle buluşmayı düşünüyoruz.

BURCU TOGAY Moeva London Tasarımcısı_9.jpgBURCU TOGAY Moeva London Tasarımcısı_15.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir