Kısa topuklu bayan ayakkabı modelleri

Ayakkabı hepimiz için çok tanıdık bir tutku. Ancak bu hayranlığın sınırlarını ve hangi boyutlara ulaşabileceğini yeni yeni keşfetmeye başladık. Ülkemizde yaşanan ekonomik krize bağlı olarak çoğu ürünün satışı kötüye gitmesine rağmen, ayakkabı satışları geçen yıla göre artmış durumda. Giyeceğiniz bir çift ayakkabı, eski zamanlardan kalan kıyafetlerinizi bile bir anda son moda haline getirebilir veya kendinizi daha cazibeli hissetmenizi sağlayabilir. Ayakkabıların bu harika özelliği bile satışların nasıl bu denli arttığını tam olarak açıklayamıyor. Yapılan araştırmalarda ortaya koyuyor ki kadınlar en zor anlarında bile ayakkabı modelleri denemekten vazgeçmiyor.

Kadınlar ne tür ayakkabı denerlerse denesinler ruh halleri bir anda düzelir. Kısa topuklu bayan ayakkabı modelleri birçok kadının keyfini yerine getirmeye yeter. Alışveriş severler haftada birkaç kez giyebildikleri için ayakkabıları kârlı bir yatırım olarak görüyorlar. Yeni trend ayakkabı modelleri bu nedenle çok satılan ürünler arasında yer alıyor. Kadınlar bir mağazaya girdiklerinde yılın ayakkabı modellerini vitrinlerde gördüklerinde onlara sanat eseri gözüyle bakıyorlar.

Vitrinlerde görülen bu sanat eseri ayakkabıları satın almak da beyinde ufak dozda adrenalin salgılanmasına bile sebep olabiliyor. Kısa ve yüksek topuklu ayakkabı modelleri bu pozitif duyguları iyice pekiştiriyor. Yapılan araştırmalara göre kadınlarda ortalama 19 çift ayakkabı bulunuyor. Ancak kadınlar sürekli olarak bu ayakkabıların sadece 4 çiftini kullanıyor. Bu da alışverişin sihirli etkisini bir kez daha ortaya koyuyor. Çünkü kadınlar sırf kendilerini rahatlatmak için moda ayakkabı modellerini satın alıyorlar.

Kısa topuklu ayakkabı modelleri yüksek topuklu modellerden daha rahat ve kullanımı daha kolay olduğu için rahat bir şıklık isteyenler tarafından tercih ediliyor. Güzel bir eteğin altına giyilen kısa topuklu bir ayakkabı ile sade ama şık görünmek mümkün oluyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir