TRÎBAL HARAJUKU BARBIE

Tokyo’da modanın merkezlerinden olan Harajuku, kendi giyim tarzıyla bölgenin adını göğüsleyen kızlarıyla ünlü. Bu renkli trende, bir Blog imzası atmalıydık.

WhatsApp’ıma Kübra’dan gelen mesaj, urkutucu Dır işe kalkışacağımızı kanıtlıyordu: “Senin Barbie’lerin vardı, değil mi?” Kübra bu konuşmanın ardından hemen Tamer Yılmaz’la bir araya geldi ve bu harika ikili, bir cuma sabahından akşamına kadar kendi çizgi filmlerini yarattı. Ve cesur çekimlerin modeli Aspen, dikkatli bir çalışmayla ‘Harajuku Savaşçısına’ dönüştü. Ultraviole ışınlarla zamanı bükebilen, uçan, kalp ve yıldız efektli özel güçleri olan bir Harajuku oldu. Gülüm Erzincan ve Burhan Çılgın’ın makyaj ve saç dokunuşları, eski bir Blog moda editörü olan Yasemin Dizdar’ın nail art’ı ve Kübra’nın stylingi kusursuz şekilde bir araya geldi. Aspen’in saçına oturtulan Barbie’lerim de çeşitli sticker’larla süslendi. Kübra’nın tarak darbeleriyle saçları biraz yolunsa da işler çok rayında gitti. Ekipteki herkesin Instagram ve Snapchafi çılgın postlarımızla yanıyordu! Harajuku o kadar çılgın bir etki yaratmıştı ki, stüdyonun olduğu Maslak sokaklarında alışveriş arabasıyla riskli manevralar bile yaptık! Kübra Konca çok doğru bir noktaya parmak basmıştı. Harajuku kızların kafası cidden çok iyiydi!

BU FİKİR DE NEREDEN ÇIKTI?

Moda Editörümüz Kübra Konca her zaman renkli çekim önerileri verir.

Mesela, Ashish’in SonbaharKış 2017koleksiyonundaki rengarenk bonus saç tasarımıyla bir çekim yapmak fikri vardı aklında. Durum kontrolden çıkabilir diye düşünüp onu durdurduk ama eminiz Kübra o çekimi başka bir gün, başka bir formatta gerçekleştirecek. Ofisteki adıyla “Küb”, Harajuku temasını da aynı coşkuyla anlatmıştı mayıs sayısı toplantısında. Tokyo’ya çok yakın bir bölge olan Harajuku, moda dünyası için sayılı üstlerden. Louis Vuitton’un en büyük mağazalarından birisinin bulunduğu bu semtte en renkli Japon anime karakterlerden bile daha sağlam tipler var. Renkli saçları, kabarık tül tül etekleri, saçlarına iliştirdikleri oyuncakları, pastel tonları, gökkuşağı kürkleri, nail art’ları, diz üstünde çoraplarıyla Japon kızları, Harajuku’nun simgesi adeta. Orta yaşlı, mutsuz bir iş adamının fantezisi gibi görünen Harajuku kızları, aslında çok önemli bir kültürün temsilcisi. Her şeyin baskı altında olduğu ama böyle üsturupsuz zevkleri de dünyayla bir araya getiren Uzakdoğu’nun bir yansıması. Üsturupsuz dememin sebebi de, kesinlikle olmayacak bir işten kocaman bir moda akımı yaratmış olmaları.

Markalarla birlikte, mezuniyet gecesine ve Anneler Günü’ne dair farklı parçalar seçtik. Karar vermekte zorlanmayın, bizi hep yanınızda hissedin diye…

İlkbahar Yaz 2017 trendlerini yansıtan geniş renk paletine sahip ‘DeFacto Lıuce’ilk koleksiyonuyla mezuniyet gecenizde romantik ve zarif bir görünüm yakalayın.

TRÎBAL HARAJUKU BARBIE_30.jpgTRÎBAL HARAJUKU BARBIE_25.jpgTRÎBAL HARAJUKU BARBIE_7.jpgTRÎBAL HARAJUKU BARBIE_36.jpgTRÎBAL HARAJUKU BARBIE_4.jpgTRÎBAL HARAJUKU BARBIE_17.jpgTRÎBAL HARAJUKU BARBIE_3.jpg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir