Yazlık Gelinlik Modelleri 2014

Gelinlik bir gelinin hayattı boyunca hayalini kurduğu tek kıyafettir. Hal böyle olunca gelinliğe verilen önem bir kat daha fazla olmalıdır. 2014 yazlık gelinlik modelleri seçerken en başta düğün tarihini belirlemeli yaz ayındamı kışın soğuk bir ay damı evlilik olacak yada kır düğümü kapalı bir mekanmı bunları önceden belirlenmeli. Daha sonra 2014 yazlık gelinlik modelleri giyecek kişinin boyu, kilosu, vucut yapısı, saçı, yüzü tepeden tırnağa herşeyine dikkat edilerek gelinlik seçilmeli. Daha sonra 2014 yazlık gelinlik modelleri giyecek kişin dini, kültürü ve örf adetlerine göre seçim yapılmalı.

Örneğin 2014 yazlık gelinlik modelleri giyecek kişi kısa boylu ise gelini daha uzun boylu gösterecek bir gelinlik tercih edilmeli yada gelinlik giyecek kişi uzun boylu ise 2014 yazlık gelinlik modelleri seçerken boyunu ön plana çıkartacak bir gelinlik seçilmeli. Gelin şişman ve kalın bir belle sahipse bunu kapatacak tüller yada pelerinli bir gelinlik seçilmeli, gelinlik giyecek kişi muhafakarsa dekoltesiz hatta başörtülü bir gelinlik tercih edilebilir.

2014 gelinlik modelleri giyecek kişinin vucut hatları müsaitse omuz, sırt yada gögüs dekolteli bir gelinlik tercih edebilir.Bunun yanında gelinlik kadar gelin saçıda önemlidir. Gelin olacak kişinin giydiği 2014 gelinlik modellerine göre gelin saçı yapılmalı saçlarla süslenmeli. Örneğin uzun boylu bir gelin için ideal olan saçlarını fazla toplaman açık arka tarafa bırakmalıdırlar. Son olarak seçilen gelinlikten ziyade seçimi yapan kişinin doğru seçim yaptığına inanması gerekecek aklında hiç bir soru işareti kalmamalı. bu şartlarda seçilen bir 2014 gelinlik modellerinden mutsuz olan gelin kıyefetin içinde pek bi negatif olacaktır.

 

2014 gelinlik modelleri seçerken kimileri şaşalı olmasına önem verirken kimileri de sadelikten yanadır. Aslında sade gelinlik modelleri pek çok açıdan avantajlıdır. Çünkü üzerinde çok sayıda aksesuarın bulunduğu gelinlikler düğün esnasında sorun yaratabilir. Mesela dansa başlayacağınız esnada, gelinliğinizin taşlarının eksik olduğunu fark ettiğinizi varsayalım… Ya da farklı bir aksesuarının düştüğünü…

Öte yandan gelinlik seçerken sadelikten yana olanlar aksesuar açısından hiçbir sorun yaşamaz. Zaten sade gelinlik modelleri güzellik ve saflığı simgelediğinden, çekicilik ve günün anlamına binaen daha doğru bir seçimdir pek çoklarına göre.

Yine de şaşalı gelinlik modellerinin, üzerinde aksesuar barındıran gelinliklerin kullanılmaması gerektiğini ifade ettiğimiz anlaşılsın istemeyiz. Yani sırf, düğünde bir aksilik çıkabilir, taşlar düşebilir diye düşünerek gelinlik seçerken kararsızlığa düşmek doğru olmayacaktır.

Eğer gelinliğinizi diken moda evine, kalitesi konusunda güveniyorsanız bu tarz sorunlar yaşamanız zor. Fakat özellikle kiralık gelinlik modelleri ararken sadelikten yana seçim yapmanız daha doğru olabilir. Kişiye özel gelinlik tasarımı düşünüyorsanız ve şaşalı görünümlerden de hoşlanıyorsanız, o zaman tabii ki gelinlik modelinizin sade olmasını gerektiren bir durum da söz konusu olmayacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir