Boya ve kiloya göre saç modelleri 2015

Saç modeli ve rengi seçilirken moda etkileri kadar kişinin boy ve kilosu da dikkate alınmalıdır. Kişinin ten rengi ve stili kadar vücut ölçüleri de tercihleri şekillendirmelidir. Boya ve kiloya göre saç modelleri denince modanın tüm etkilerini bertaraf etmek mümkün değildir elbette. Günün modasına ve teninize uygun saç modelleri arasından boyunuza ve kilonuza uygun olanı seçmek en doğrusudur. Moda sık değişen bir şey olsa da bazı temel kuralları değişim göstermez. Hem moda size en yakışandır diyenler de doğru söylüyorlar.

Bütün kadınlar uzun saçlı olmayı ister, peki uzun saç tüm kadınlara yakışır mı? Uzun saç kadın için dişiliğin temsilcisi olması yanında pek çok modeli de beraberinde getirir. Uzun saçlarınız ile birbirinden farklı pek çok fön ve topuz kullanabilirsiniz. Uzun saçlar kadınları olduğundan genç göstermesi yanında olduğundan da kısa gösterme riski vardır. Boya ve kiloya göre saç modelleri arasında uzun saçtan sonra bir diğer tercihte kısa saçlar olacaktır. Kısa saç yüzünüzü olduğundan kilolu göstereceğinden kilo problemi olanlara tavsiye edilmez.

Boya ve kiloya göre saç modelleri özetle uzun boylulara uzun saç kısa boylulara kısa saç denebilir. Eğer zayıf vücudunuz ve yüzünüz varsa uzun ve dalgalı saçlar size yakışacaktır. Zayıf yüzlere kakül de yakışacaktır. Kaküller ve dalgalı saçlar yüzünüze hareket katacaktır. Kilo sorunlarınız varsa gene yüzünüzü dalgalı saçlarla ve kaküller ile daha zayıf gösterebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir