En Güzel Kısa Saç Modelleri

Gelmiş geçmiş en güzel kısa saç modelleri ilgili listelere baktığımızda bu saç stilinin ünlüler arasında her daim popüler ve gözde olduğunu söyleyebiliriz. Siz de yeni sezona yepyeni bir stille girmek istiyorsanız bu modellerden birini tercih edebilirsiniz. Audrey Hepburn tarzı pixie yani usturayla kesilmiş olsa da yumuşak katlara sahip model Rosemary’nin Bebeği filminden bu yana kadınların kısa saç favorileri arasında. Ayrıca pratik olması, kısa olmasına rağmen değişken olması sebebi ile oldukça kullanışlı bob stili de sıklıkla tercih ediliyor.

Kaküllü kısa saç modeli ise Lady Diana’dan bu yana kadınlar arasında kullanılan kısa saç stillerinin başında geliyor. Kısa saçların bir kadını daha olgun ve feminen gösterdiğini söylemek yanlış olmaz. Hem kullanışlı hem pratik hem de hazırlanması çok zaman almayan kısa saçlar için renk tonları da çok önemlidir. Örneğin sarı tonlarda bir kısa saç daha çocuksu bir hava verirken kızıl ya da siyaha yakın tonlar çok daha cazip ve etkileyici olacaktır.

Pixie kesimi ile sevimli bob stili ile kadınsı ve cazibeli bir görünüme kavuşabilirsiniz. Eğer saçlarınız cansız ve seyrek ise kısa saç kullanmak çok daha akıllıca ve isabetli bir seçim olacaktır. Erkeksi olarak algılansa da aslında kısa saç doğru bir kesim tarzı ile uygulandığında uzun saçtan daha fazla kadınsı bir hava verebilir. Üstelik bukleli saçlar da kısa kesildiğinde çok etkileyici hale geleceklerdir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir