Kısa saç modelleri 2013

Kısa saç modelleri özellikle yaz aylarında daha çok tercih edilen bir model. Hem kullanımı daha rahat olması nedeni ile hem de daha kolay şekil verilebilmesi nedeni ile pek çok kadın kısa saçları seviyor. Saç modelinizi seçtiğiniz zaman yüz şeklinize de göz önünde bulundurmanız gerekir. Eğer yüzünüz daha düz hatlara sahipse saçlarınızı dalgalı ya da kıvırcık olarak kullanabilirsiniz. ister uzun isterseniz de kısa kesim saçlarda kullanabilirsiniz. Saçların şekli yüz ifadesinde son derece önemli bir ayrıntıdır. Çok çabuk fark edilmeyebilir ancak saçlarınızda yeni bir model denediğinizde ifadeniz baştan aşağı değişir. Kısa saçlar aynı zamanda da boyanması açısından daha kolay uygulama yapılabilen saç kesimleridir.

Kısa saçlarınız için yapabileceğiniz farklı modeller elbette var. Kısa olması tek bir modele bağlı kalmanızı gerektirmiyor. Kısa saç modellerinde de doğal bir görüntü sağlamak adına hafif dalgalı modelleri kullanabilirsiniz ya da tam anlamıyla kıvırcık yapabilirsiniz. Masum, kendi halinde kısa modeller oldukça da şık duruyor. Nostaljik tarzları seviyorsanız kısa bukleli saç modelleri sizin için ideal. Ama daha spor ve kullanışlı saçlar istiyorsanız kısa düz saçlar kullanmanızda yarar var. İşe giderken ya da günlük hayatınızda düz kesim saç kullanmak size kolaylık sağlayacaktır.

Saçlarını kısa kestirmek istediğinizde ne kadar kısa olacağı da önemlidir. Eğer yüz hatlarınız çok belirginse çok kısa kestirdiğinizde yüzünün çirkin görünür. Bunun yerine biraz daha uzun bırakabilirsiniz. Toplu bir yüzünüz varsa saçlarınızı çok kısa kestirmek yerine omuz üzerinde kestirebilirsiniz. Eğer ince ve zayıf bir yüzünü varsa çok kısa kestirerek çok güzel görünebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz modele göre de saç şekliniz değişecektir. Artık teknoloji ilerledi. Eğer kısa saçtan memnun kalmazsanız ekleme yaptırabilirsiniz de.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir