Kısa Saç Modelleri 2015

Kadında belirleyici özelliklerin ortaya çıkmasını ise saç kesimleri belli etmektedir. Saç kesimlerinde önemli olan detay kadının yüzüne gidecek olan modeli oluşturabilmektedir. Her modelin her kadına gideceğini söylemek oldukça yanlış bir tutum yaratacaktır. 2015 yılına ait kısa saç modelleri için baktığımızda göreceğimiz modellerin çoğu dünya starlarından örnek alınmış olan saç modelleridir.

Yeni sezon kısa saç modelleri içinde sağ veya sol taraftan bir kısmının uzun bırakıldığı saç modeli son yıllarda revaçta olan bir modeldir. Kadınların en beğendikleri kısa saç modeli olan bu modelin şekillenmesi de oldukça kolaydır. Kadınlarda saç tercihi her zaman farklı ruhsal yapılarına göre değişkenlik gösterir. Kısa saç modelleri de kadınlarda ki özgürlüğü ve özgüveni ifade etmek için oluşturulur.

Kısa saç modelleri göreceli bir kavramdır. Kime göre olacağı farklılık gösterir. Tamamen erkek modeli de denilebilecek ensede hiç saç kalmayan modeller kadını daha canlı göstermektedir. Bunların dışında kısa saç modelleri arasında kulak memesi hizasında kesilmiş olan kısa saç modelleri de yine katlı kesimlerde harika görünmektedir. Yüz hatlarının ön planda olması ise kadının saç kesiminin yakışıp yakışmamasında önem arz etmektedir.

Saçlarını ilk kez kısa seçtirecek olan kadınlar için tavsiye ise en azından göz alışması için saçların iki kez boylarının kısaltılması daha rahat alışmayı sağlayacaktır. Asimetrik modellerin gençler tarafından tercih edildiği bir gerçektir.

Ancak önden uzun arkadan kısa olan saç modelleri her yaşın kullanacağı modeller arasında bulunuyor. Kısa saçların kullanım alanı da uzun saça göre daha rahattır. Yeni sezon kısa saç modelleri arasında bir de önden kesilen perçemin daha yaygın bir şekilde oluşturulması ortaya çıkan modellerde mevcuttur. Kısa saç kadının daha özgür olmasını sağlayacaktır.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir