Uzun yüzlülere uygun saç modelleri

Girdiğiniz ortamlarda harika görünüm sağlamak için yüz şeklinize göre uygun bir kesim sağlamanız gerekir. Bu uygun modeller ile görünümünüzü daha da etkileyici hale getirebilirsiniz. Eğer yüzünüzü ön palana çıkarmak istiyorsanız saç kesimlerinizi ona göre gerçekleştirmeniz gerekir. Uzun yüzlülere göre saç kesimleri için bakıldığında genellikle uzun saç modelleri ile katlı saç modellerinin tercih edildiğini görmek mümkündür. Uzun yüzlüler için saç modelleri genellikle saç modeli bulunamamasından şikâyet etseler de en uygun model katlı kesimler olacaktır.

Çünkü uzun yüzlü kişiler yüzlerini daha küçük ve kısa göstermek için uğraşacaklardır. Asla kullanmayacakları modellerden olan kısa modeller asla tercih sebebi olmamalılardır. Uzun yüzlülere göre saç kesimleri için dikkat edilmesi gereken en önemli seçim noktası ise abartılı modellere yönelmemeleridir. Çünkü bu modellere kafalarının daha büyük olmalarına neden olacaktır.

Uzun yüzlülere uygun olan saç modelleri için hemen sonuç almak istiyorsanız, kâkül kullanabilirsiniz. Bu kâkül yüzünüze çok daha iyi gidecek modellerdir. Uzun yüzlülerin yüz şekline göre seçtikleri modeller eğer yüzlerine gitmedi ise bu modelleri kâküllerinizi ile değiştirebilirsiniz.

Çünkü kâkül yüzünüze uygun olan ve simetriyi yakalayabileceğiniz bir olanak sağlar. Bom kesim modeli denen bir model ile birlikte yüzünüzü daha da güzelleştirebilirsiniz. Eğer yanak kısımlarınızda bulunan elmacık kemiklerinize hacim katmak istiyorsanız, çene hizasından uzanan saç modelleri ile yüzünüz daha kısa bir görünüme sahip olacaktır.

Uzun yüzlülere uygun modeller arasında katlı kesimler daha fazla tercih ediliyor. Katlar için kullanılan tekniklerde önemlidir. Nedeni ise kesimlerde ki ustalık gerektiren biçimler kullanılmalıdır. Yoksa saçınızla ilgili olumlu bir sonuç almanız imkânsız hale gelebilir. Yine az olan dalgalı ve kıvırcık olan saç modelleri kat kesimleri ile birlikte daha da hareketli ve yuvarlak bir model haline gelecektir.

Bu yuvarlak yüz etkisine sahip olmak için kıvırcık saçlıların mutlaka bu modeli tercih etmeleri gerekir. Uzun yüze yakışan saç kesimleri ile yüzünüze ilham katabilirsiniz. Bununla birlikte saçlarınıza mini volümler vererek yüzünüzün daha da güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu volümler genellikle şakak hizasında olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir